Στα  πλαίσια των εκπαιδευτικών επισκέψεων που πραγματοποιούνται τα τελευταία χρόνια στο σχολείο μας, οι μαθητές  της Β και Γ τάξης του τομέα Οικονομίας και Διοίκησης πραγματοποίησαν εκπαιδευτική επίσκεψη σε γνωστό λογιστικό γραφείο στο κέντρο της πόλης. Ο σκοπός της επίσκεψης ήταν να ενημερωθούν οι μαθητές αναφορικά με θέματα που άπτονται των ενδιαφερόντων τους.(τήρηση βιβλίων εσόδων, εξόδων-βιβλία Γ κατηγορίας-καταχώρηση παραστατικών και ανάλογες εγγραφές κ.λ.π) Επίσης ενημερώθηκαν από την υπεύθυνη γύρω από τα τμήματα που λειτουργούν σε ένα οργανωμένο λογιστήριο, καθώς και γύρω από τις γνώσεις, δεξιότητες και χαρακτηριστικά προσωπικότητας που  απαιτούνται να έχουν όσοι διεκδικούν με επιτυχία μια θέση απασχόλησης σε ένα ανάλογο γραφείο !!!! Τους μαθητές συνόδευσε η Οικονομολόγος εκπαιδευτικός Γιαννούλη Γεωργία.