ΕΓΓΡΑΦΕΣ

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ

• Πρωτότυπο απολυτήριο γυμνασίου ή ενδεικτικό Γ΄ τάξης του παλαιού εξαταξίου γυμνασίου ή πιστοποιητικό σπουδαστικής κατάστασης
  • Αστυνομική ταυτότητα ή πιστοποιητικό του δήμου ή της κοινότητας στα μητρώα της οποίας είναι εγγεγραμμένος ο μαθητής
  • Ατομικό Δελτίο Υγείας του μαθητή για το μάθημα της φυσικής αγωγής
  • Βεβαίωση του εργοδότη ή αν πρόκειται για μαθητή που ασχολείται σε δικό του επάγγελμα, βεβαίωση αρμόδιας αρχής ή υπηρεσίας ότι στη διάρκεια της ημέρας εργάζεται, ή βεβαίωση του ΟΑΕΔ από την οποία προκύπτει η εγγραφή του στα μητρώα ανέργων.
  • Κωδικοί taxis net

Συμπληρώνονται κατά την εγγραφή:

• Υπεύθυνη δήλωση για την κηδεμονία του μαθητή.
  • Υπεύθυνη δήλωση του κηδεμόνα του μαθητή ή του ιδίου αν είναι ενήλικος για τον τομέα και την ειδικότητα που επιθυμεί να παρακολουθήσει.
  • Υπεύθυνη δήλωση του Ν.1599/86, όπως τροποποιήθηκε και ισχύει, του κηδεμόνα του μαθητή ή του ιδίου αν είναι ενήλικος, σχετικά με τη διπλή φοίτηση.( Δεν επιτρέπεται η ταυτόχρονη φοίτηση σε ΕΠΑ.Λ και σε άλλο σχολείο της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης οποιουδήποτε υπουργείου ή σε σχολή της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης).

Ημερομηνίες Εγγραφών:

Ορίζονται κάθε χρόνο από το Υπουργείο Παιδείας. Συνιστάται η τακτική επικοινωνία με το σχολείο.